Kto ponosi koszt za pracę eksperta kredytowego?

Odnalezienie się w mnogości ofert kredytowych czy to hipotecznych, czy zwykłych pożyczek konsumenckich bywa często dość trudne, co jest ogromnie stresujące zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie interesowały się tymi zagadnieniami. Oferty banków, regulaminy, tabele opłat, oprocentowanie, wymagane dokumenty itp. są bardzo zróżnicowane i niekiedy dla zwykłej osoby fizycznej opisane są trudnym do zrozumienia językiem.

Osoby, które rozważają zaciągnięcie kredytu wielokrotnie spędzają dużo czasu na analizowaniu poszczególnych ofert, zapisów i zagadnień, co prowadzi często do zniechęcenia a niekiedy także do podejmowana decyzji szybko i bez dokładnej analizy. Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzi rola eksperta. To właśnie on przejmuje na siebie dylematy potencjalnego kredytobiorcy i pomaga odnaleźć się w tym trudnym dla klienta temacie. Jak to robi? Czym dokładnie zajmuje się ekspert kredytowy? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi.

Kim jest ekspert kredytowy?

Ekspert kredytowy, to osoba, która w pierwszej kolejności ma za zadanie pomoc Ci w wybraniu najbardziej dla Ciebie odpowiedniego rozwiązania kredytowego. Poprzez podjęcie współpracy z różnymi bankami, posiada dostęp do szeregu ofert, które obecnie znajdują się na rynku kredytowym. Współpracę tę, ekspert kredytowy, może potwierdzić oficjalnymi dokumentami czy umowami, które zawarł z poszczególnymi bankami i w oparciu, o które przygotowywane są przez niego propozycje kredytów. Zatem współpraca eksperta z różnymi bankami jest oficjalna, a doradztwo to nie polega jedynie na przypadkowych decyzjach, ale opiera się na kalkulacjach stworzonych na potrzebę konkretnej sytuacji klienta. Ekspert kredytowy jest w stanie stworzyć dla swojego klienta kilka propozycji kredytu, wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie i możliwości kontaktu z bankiem, a także opierając się na szeregu narzędzi do stworzenia kalkulacji i symulacji kredytowych. Po przedstawieniu klientowi przykładowych ofert ma również, wykorzystując swoją wiedzę, możliwość wyjaśnienia mu wszelkich zagadnień i trudnych zapisowa. Rola eksperta kredytowego w ostatecznej decyzji klienta jest, więc bardzo duża, to on może wpłynąć na wybór konkretnego rozwiązania kredytowego, jest to, więc bardzo odpowiedzialne zajęcie, opierać się powinno na wysokim zaufaniu i szerokiej wiedzy z zakresu rynku finansowego.

Kto ponosi koszt za pracę eksperta kredytowego?

Kiedy klient ostatecznie zdecyduje się na jedno z zaproponowanych rozwiązań, to koszty związane z pracą eksperta nie są przez niego ponoszone. Ekspert kredytowy opiera, bowiem swoją działalność o wypłatę prowizji od banku, z którym ostatecznie klient zdecydował się podpisać umowę, zatem nie pobiera żadnych opłat od osoby, dla której znalazł rozwiązanie kredytowe. Jest to zupełnie inne rozwiązanie niż w przypadku współpracy z doradcą kredytowym, którego prowizja jest pobierana od klienta, a dobór ofert polega na kalkulacji i spekulacji w nawiązaniu do aktualnych trendów na rynku. Warto również pamiętać, że doradca kredytowy nie posiada oficjalnego potwierdzenia współpracy z bankami.

Dowiedz się więcej o usługach, jakie oferuje ekspert finansowy – wejdź na stronę tomaszwostal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *