Budowle i nieruchomości

Obserwując ostatnio swoje otoczenie można dojść do jednego, bardzo ważnego wniosku – rynek nieruchomości w naszym kraju idzie do przodu. W wielu miastach widać place budowy. Nawet we wsiach widać, że dzieje się dużo. Czy Wy również dochodzicie do takich wniosków?

Czy to dobrze, czy źle, że powstaje tyle nowych miejsc do zamieszkania? Że znikają wielkie połacie zieleni, a na ich miejsce powstają nowe blokowiska, nowe osiedla domów jednorodzinnych? Wszystko zależy od tego, jaki mamy sposób patrzenia na to wszystko.

Duży rozwój

Trzeba powiedzieć, że takie rozbudowane plany, to nic innego jak rozwój. Małe miasteczka zamieniają się w duże miasta. Z małych wsi, gdzie do tej pory nikt nie chciał mieszkać, powstają małe miasteczka pełne ludzi i śmiechu dzieci. Kiedyś młode osoby robiły wszystko, żeby uciec ze swoich rodzinnych wsi. Dzisiaj z kolei młode osoby robią wszystko, aby wyrwać się z betonowych, miastowych osiedli mieszkaniowych i móc zamieszkać właśnie na takiej wsi. Tam, gdzie jest oczywiście o wiele spokojniej, gdzie dzieci mają styczność z zielenią. Z kolei jednak nie można powiedzieć, że te betonowe osiedla są takie złe. Jeżeli ktoś lubi duże miasto, to ze spokojem może zamieszkać na takim nowoczesnym osiedlu, gdzie nie brakuje drzew a dzieciaki mogą swobodnie bawić się na placu zabaw. Wszystko dlatego, że cały plac zabaw znajduje się na zamkniętym terenie. Do tego, oczywiście wraz z rozwojem miast powstają nowe miejsca pracy dla ludzi. Nie można więc powiedzieć, że rynek nieruchomości, to tylko miejsca do zamieszkania. To również inwestycja w pracę, czasem nawet o wiele lepszą, niż taką którą miało się do tej pory.

https://pozyczpodzastaw.pl/

Rynek wtórny i pierwotny

Warto jednak na dłużej zatrzymać się przy samym rynku nieruchomości. Podzielić go można na wtórny oraz pierwotny. Wtórny to ten, gdzie mieszkania zakupuje się od poprzedniego właściciela. Pierwotny to ten, kiedy w kontakty wchodzimy bezpośrednio z deweloperem i to od niego zakupujemy mieszkania/domy i apartamenty. Bardzo często od takiego dewelopera otrzymujemy nieruchomości w stanie surowym, czyli miejsce, do którego będziemy musieli jeszcze włożyć sporo pracy. Nie można jednak powiedzieć, bowiem są na rynku tacy deweloperzy, którzy mieszkania sprzedają w stanie gotowym do zamieszkania. Nie możecie jednak zapomnieć, że takie nieruchomości są o wiele droższe od tych w stanie surowym. Mieszkania na rynku wtórnym są może ciut tańsze, ale …ale też jest przy nich jedno ale. Czasem, niestety, na rynek trafiają mieszkania lub inne nieruchomości o nieuregulowanej dobrze sytuacji prawnej. Ktoś myśli, że kupił dla siebie dom, a prawda jednak okazuje się zupełnie inna. Takie zdarzają się niestety przykre sytuacje, dlatego trzeba bardzo mocno je sprawdzać. W końcu nie po to kupujecie jakąś nieruchomość, aby nie móc się z niej nie cieszyć. Warto jednak przede wszystkim po takim rynku nieruchomości poruszać się z jakimś specjalistą. Najlepiej niech to będzie jakiś agent nieruchomości, który doradzi Wam miejsce dopasowane do Waszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *